Rezervasyon: 0212 248 80 33 Zihni Bar
Zihni Program Rezervasyon Menü Galeri Mekan İletişim
Zihni
 
Siz de efsanenin bir parçası olun!
 
Kaliteli müziği eşsiz bir mönüyle buluşturan tarihi atmosfer
İstanbul bar kültürünün en eski temsilcilerinden biri olarak bu yıl 30. kuruluş yıldönümünü kutlayan Zihni Bar, her köşesi tarih kokan atmosferi ve çeşitli damak tatlarına hitap eden seçkin lezzetleriyle Nişantaşı’ndaki vazgeçilmez adresiniz…

Zihni Bar’ın özel atmosferinde, caz ve popüler müziğin en seçkin isimlerinin canlı performanslarıyla keyifli bir gece geçirin; İstanbul gece hayatında yer etmiş bir efsanenin bir parçası olun.

“Bar mönüsü” ile başlayan bir lezzet macerası
Özenle seçilmiş nefis dünya mutfağının yeni tatlarını farklı sunumlarla deneyebileceğiniz Zihni, unutulmaz kokteyller ve şık ikramlarıyla akşamlarınıza apayrı bir lezzet katıyor…

Dünya mutfaklarından özel seçenekleri ve titizlikle hazırlanmış yemekleri ve her biri ayrı ayrı lezzet durağı olan ‘Bar mönüsü’ndeki efsane tatları Türk usulü özel sunumlarla tadabileceğiniz Zihni Bar, eğlence kültürünü 100 yıldan fazla bir geçmişi olan bar tezgâhı ve ünlü snack’leri ile unutulmaz bir şölene dönüştürüyor.

Mönülerde “Elif Edes Tapan” imzası
Müdavimlerinin karşısına her geçen gün bir yenilikle çıkan Zihni, son olarak mönülerini usta bir ismin imzasıyla taçlandırarak beğeniye sunuyor. Paris Cordon Bleu’da Gastronomi eğitimi alarak mutfak sanatında yıllar içinde edindiği birikimi “Mutlu Mutfak” adlı yemek kitapları serisinde buluşturan Elif Edes Tapan’in uzman dokunuşları, lezzetin kalitesini hissetmenizi sağlıyor.
 
  Kalite sizi çağırıyor!
Zihni Bar’ın özel atmosferinde, caz ve popüler müziğin en seçkin isimlerinin canlı performanslarıyla keyifli bir gece geçirmek; İstanbul gece hayatında yer etmiş bir efsanenin bir parçası olmak için bu yıl da Zihni’deyiz! Zihni, her akşam sizi kapıda karşılamak üzere orada olacak.

Antikacı dükkanından Zihni Bar’a…


Zihni Bar’ın isim babası Zihni Şardağ’ın, 1970’lerin ortasında galerici-antikacı olarak açtığı dükkanın kaderi; 1980’lerde, kapanan Park Otel’in ünlü Amerikan barının gelmesiyle bir anda değişir. Zihni, dükkanını bara dönüştürür ve İstanbul, Zihni efsanesi ile tanışır.

Zihni Bar’ın şu anki mekanı ise Cumhuriyet’in ilk mimarlarından Vedad Tek’in kendisi için tasarladığı Nişantaşı’ndaki muhteşem binanın ilk katı. Vedad Tek, İstanbul'daki Defter-i Hakani Büyük Postane ile Haydarpaşa ve Moda Vapur İskeleleri gibi eserlerin yaratıcısı.

Zihni Şardağ, bu büyülü mekanda, tavandan zemine, mümkün olduğunca her şeyi, olduğu gibi korumaya özen göstermiş hatta bunun için katın restorasyanlarını kendi elleri ile yapmış.